Treść główna

Demo Day Innowacji Społecznych

W dniu 16 czerwca na Wydziale Chemii odbył się pierwszy, uniwersytecki Demo Day Innowacji Społecznych organizowany we współpracy z CTT CITTRU. Obok członkiń i członków społeczności uniwersyteckiej wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele jednostek otoczenia biznesu, instytucji publicznych i innych organizacji współpracujących z Uniwersytetem, w tym, między innymi, Urzędu Miasta Krakowa, Urzędu Marszałkowskiego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, spółki celowej INNOCEL, Krakowskiego Parku Technologicznego i wielu innych.

W planie wydarzenia znalazły się:

• Prezentacja: Jak rozwijać innowacje społeczne w praktyce? Doświadczenia Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych UJ;
  • Prezentacje innowacji społecznych Uniwersytetu Jagiellońskiego rozwijane we współpracy z CTT CITTRU, w tym: Capturing Invisible – wyobraź sobie przyszłość, Bezkontaktowy pomiar stanu emocjonalnego uczestników symulacji VR, Ewaluacja w edukacji, Platforma Migration in Action, Plan'eat projekt – powiedz co jesz Europejczyku, Aplikacja MISS, Aplikacja Gambler Aid (hazard), Platforma StrongUJ – wypalenie zawodowe, Grywalizacja – kształcenie kompetencji miękkich przez zabawę, EDUBI – edukacyjna gra biznesowa, Wygraj Zdrowie - gra rozwijająca kompetencje zdrowotne;
  • Prezentacje koncepcji innowacji społecznych wypracowane w ramach semestratonu #SDG48h Challenge;
  • Warsztaty Design Thinking;
  • Networking.

Podczas trwania Demo Day w lobby prezentowano również innowacje społeczne oraz inicjatywy prospołeczne partnerów i zaproszonych gości, w tym: Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie, OPTEAM S.A., net-o-logy Sp. z o.o., Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ, Centrum Analiz i Ewaluacji Polityk Publicznych UJ, Rady Klimatycznej UJ, Centrum Wsparcia Dydaktyki UJ, Centrum Dostępności UJ, Biuro Rzecznika Praw i Wartości Akademickich UJ, Campus Living Lab UJ oraz Instytut Spraw Publicznych UJ.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Demo Day Innowacji Społecznych